ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11108078
*
nr 1110 8078
Spegel
1960-tal, diameter: 68
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:58:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 11:41:41
1
300 kr
17/5 22:55:43
2
450 kr
18/5 19:58:24
3
450 kr
18/5 19:58:24
2
450 kr (Budbetjänt)
18/5 20:01:53
4
500 kr
18/5 22:46:29
5
900 kr
18/5 22:56:55
6
800 kr
18/5 22:56:55
5
900 kr (Budbetjänt)
18/5 22:57:13
6
1.100 kr
22/5 10:46:58
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 8078
Spegel
1960-tal, diameter: 68
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 11:41:41 | 1 | 300 kr |
| 17/5 22:55:43 | 2 | 450 kr |
| 18/5 19:58:24 | 3 | 450 kr |
| 18/5 19:58:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 20:01:53 | 4 | 500 kr |
| 18/5 22:46:29 | 5 | 900 kr |
| 18/5 22:56:55 | 6 | 800 kr |
| 18/5 22:56:55 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 22:57:13 | 6 | 1.100 kr |
| 22/5 10:46:58 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



